top of page

Koła Koronkowe

Jezus-Milosierny-600x321.jpg

„O, jak wielkich łask udzielę duszom, które odmawiać będą tę koronkę; wnętrzności miłosierdzia Mego poruszone są dla odmawiających tę koronkę. Zapisz te słowa, córko Moja, mów światu o Moim miłosierdziu, niech pozna cała ludzkość niezgłębione miłosierdzie Moje” (Dz. 848).

                                                       Jezus do św. Faustyny

Koła Koronkowe

Koła Koronkowe to Koła Ratunkowe - których idea zrodziła się w Zgromadzeniu Sióstr Jezusa Miłosiernego. Są one narzędziem wypraszania miłosierdzia Bożego dla świata.

unnamed.jpg

Funkcjonowanie kół koronkowych opiera się na kilku prostych zasadach. Koła adresowane do dorosłych

i młodzieży funkcjonują tak samo. Skupiają po dziewięć osób. Każda modli się codziennie koronką i jednym dniem z Nowenny do Bożego Miłosierdzia. Wymiana dniami nowenny następuje co miesiąc.

- Jezus prosił s. Faustynę o modlitwę w intencji konkretnych grup ludzi. W ciągu jednego dnia modlimy się za każdą z nich. Chrystus zapowiedział s. F. Kowalskiej, że tą modlitwą będzie modliła się w tym i w przyszłym życiu. Poprzez koła włączamy się więc w prośby zanoszone przez apostołkę Bożego miłosierdzia. Z drugiej strony - ona modli się razem z nami.

W nowennie Jezus prosił o modlitwę za grzeszników, dusze kapłańskie i zakonne, dusze pobożne i wierne, pogan i tych, co Go nie znają, za braci odłączonych, dusze ciche i pokorne, dusze małych dzieci, czcicieli Bożego Miłosierdzia, dusze czyśćcowe i za te, które są oziębłe.

Koła Koronkowe przy pomocy rodziców mogą tworzyć również dzieci. Samodzielne odmówienie całej koronki może być dla nich zbyt trudne i nie każde z nich rozumie też ideę nowenny dlatego dzieci odmawiają dziesiątek koronki. Dziecięce koła liczą po pięć osób. Dzięki tym kołom dzieci uczą się systematycznej modlitwy.

Jak dołączyć do Koła Koronkowego?

                                             Należy zgłosić się do Księdza Proboszcza Ireneusza Brzezińskiego.

bottom of page