Kostnica

Kochani Parafianie!

 

 

Dnia 22 marca A.D. 2020 została poświęcona, należąca do naszej Parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Czarnej Wodzie odnowiona kostnica – miejsce, które nas w jakiś sposób reprezentuje i jednoczy, chociaż w bardzo smutnych okolicznościach. Inicjatywa wstępnie dotyczyła oświetlenia i malowania, ale już na początku prac pojawiły się kolejne, naglące potrzeby w tym względzie. W sumie w ramach remontu kostnicy wykonaliśmy: 

1) usunięcie starej posadzki i położenie ozdobnych kafelek podłogowych, z zakryciem przestrzeni łączącej kostnicę z podpiwniczeniem  

2) wyrównanie wszystkich ścian i sufitu wraz z malowaniem  

3) zakup i montaż nowych okien i drzwi bocznych  

4) ozdobny montaż „gobelinu” („Pieta”)  

5) zakup i montaż ozdobnego, kryształowego żyrandola (z kryształami Swarovskiego – 24 ramiona) i dedykowanych ozdobnych żarówek LED, oraz listwy LED w drugiej części kostnicy  

6) zakup 16 krzeseł (+4 „dodatkowe”) 

7) zainstalowanie drewnianych listew zabezpieczających ściany  

8) przygotowanie nowych wsporników dla liturgii pogrzebowej (miejsce dla trumny) 

9) zakup i ustawienie nowej świecy (z postumentem) 

Koszt całego dzieła to 31,500 zł. Aktualnie trwają także końcowe prace w dolnej części kostnicy, która wymaga przystosowań do nowych dyrektyw związanych z przepisami Stacji Epidemiologiczno-Satnitarnej. 

Składam serdeczne „Bóg zapłać!” wszystkim Parafianom, Wykonawcom, Osobom zaangażowanym i Sponsorom (a wśród nich m.in. P. Krzysztofowi Gornowiczowi, P. Adamowi Prybie, P. Jerzemu Wróblowi, P. Przemysławowi Wieczerzyckiemu, P. Grzegorzowi Kaczyńskiemu i P. Andrzejowi Kiedrowskiemu i P. Zenonowi Szopińskiemu). Tylko nasz wspólny wysiłek mógł przynieść takie zwieńczenie tego dzieła (proszę obejrzeć poniżej umieszczone zdjęcia, a w dogodnym czasie zapraszam do osobistego obejrzenia wykonanych prac) – wszystkim bardzo dziękuję za zaangażowanie, wsparcie i pomoc.  

Wasz Proboszcz:

Ks. Grzegorz Sobota